Kino aistruoliams rūpi ne tik filmo siužetas ar jaudinanti aktorių vaidyba, bet ir laikmetį atkuriančios detalės bei vieta, kurioje vyksta veiksmas – visa tai leidžia įsijausti į pasakojamą istoriją ir patirti trumpą nuotykį. Tuo neabejoja Venesueloje užaugusi aktorė Gailė Butvilaitė. Filmų siužetai kartais lemia ir būsimų kelionių maršrutus – ekraninis turizmas plinta.
Pokalbis su Gaile – lyg viena didelė kelionė po skirtingus pasaulio didmiesčius ir miestelius. Ji – pasaulio vaikas. Gailės kūne teka lietuviškas kraujas, bet iki pilnametystės Venesueloje praleisti metai, šios šalies kultūra bei tradicijos negrįžtamai įsiskverbė į jos sielą.
Venesueloje augusi aktorė ir šokėja Gailė Butvilaitė daugiausia įkvėpimo kūrybai prisipažįsta randanti jausminguose kino filmuose, knygose bei kelionėse, kuriose niekada nesijaučia vieniša – net nežinomame mieste greitai susiranda draugų.
„Lotynų Amerikos kultūroje kiekviena šalis turi skirtingą ispanišką akcentą, humoro jausmą, gestus ar būdus reikšti jausmus. Daugiau kaip 400 milijonams pasaulio žmonių ispanų kalba yra gimtoji. Kai keliaudama sutinku ispanakalbį, per kelias pokalbio sekundes jau galiu pasakyti iš kokios jis šalies. Net ir žiūrint ispanišką filmą man labai lengva atskirti tam tikrai Lotynų Amerikos vietai būdingus akcentus, tai dažnai nulemia, ar tikiu vaidyba ekrane“, – sako aktorė.
Prakalbusi apie įkvepiančius filmus, G. Butvilaitė prisipažįsta, kad yra tokių, kurie jaudina iki ašarų: „Labai mėgstu žiūrėti romantines komedijas, tokias kaip „Graži moteris“, „Noting Hilas“ ar „Mano geriausio draugo vestuvės“. Žavi ir filmai, kuriuose šokama: pradedant nuo kultinio „Purvini šokiai“ iki „Didžioji scena“ su Zoe Saldana, kurį vis pasižiūriu. Džiaugiuosi, kad dalyvaudama šokių projekte išpildžiau ir vieną savo svajonių – Havanoje pašokau pagal itin mėgstamame filme „Purvini šokiai: Havanos naktys“ skambėjusią dainą. Puikios istorijos, aktorių vaidyba ir dėmesys detalėms visada paperka, o jei per filmą pravirkstu, tai jis tikrai geras“, – pasakoja ji.
Daugelį žmonių kino filmai skatina aplankyti ir pažinti dar neatrastas vietas. Aktorė Gailė Butvilaitė – ne išimtis. Ją traukia tiek pasaulio didmiesčiai, jų savita kultūra bei meno lobynai, tiek niekada nepabostantys šiltos Karibų jūros peizažai. Kur bebūtų, Gailei svarbu pajusti, kuo gyvena vietos žmonės. Viena tokių įsimintinų kelionių įvyko pernai, kai aktorei teko mėnesį gyventi Kubos sostinėje Havanoje, įkvėpusioje žymius režisierius F. Gary Gray („Greiti ir įsiutę 8“, 2017 m.), Sydney Pollack („Havana“, 1990 m.) ar Andy Garcia („Prarastas miestas“, 2005 m.).
„Havana yra laike užšaldytas miestas, keliantis įvairius jausmus. Ten galite rasti ir skurdo, liūdesio žmonių akyse, bet tuo pačiu – ir didžiulio džiaugsmo: bet kokiomis sąlygomis jie stengiasi rasti mažiausią progą šokti, linksmintis, bendrauti, o jų dosnumas tiesiog neįtikėtinas. Spalvoti automobiliai ar miestų pastatai tėra gal tik vienas procentas tikrosios Havanos. Jei pažvelgęs į kairę matai įspūdingą pastatą, tai dešinėje pastebėsi kitokį: su keliomis aptrupėjusiomis sienomis ir be stogo, bet ten taip pat gyvena žmonės“, – sako G. Butvilaitė.
Aktorę taip pat vilioja nepažintos šalys, kuriose kalbama ispaniškai, tad turėdama menkiausią galimybę ji apsilanko ten, kur turi bičiulių: „Neseniai skridau į Majamį pas mokyklos laikų draugę ir tuo pačiu susiruošiau į Meksiką. Šalį visada padeda pažinti vietos gyventojai, tad net jei neturiu draugų, greitai su kuo nors susipažįstu. Parodytos vietos, kurių dažniausiai nemato turistai, leidžia pajusti tikrą, nenupudruotą gyvenimą.“
Gailė Butvilaitė dalinasi ir savo rekomendacijomis ieškantiems kelionių vaizdų ir įkvėpimų būtent „Kino pavasario“ filmuose.
Jei ieškosite įkvėpimo akims ir būsimoms kelionėms po Europą, nepraleiskite filmo „Pont Neuf meilužiai“ – neturistinis pasaulio didmiesčių žavesys tikrai sužadins norą paklajoti Senos pakrantėmis Paryžiuje. Įspūdingų kraštovaizdžių rasite Italijos kalnuose nufilmuotoje juostoje „Vermiljas“, o žvilgsnį kaustančių Airijos peizažų žada „Paukščių giesmės“.
Egzotiškesnių kraštų išsiilgusiems žiūrovams festivalyje verta pamatyti stilingąjį „Žokėjų“, kuris nukels į tango ritmais alsuojančias Buenos Airių gatves ir neabejotinai paskatins apsilankyti Argentinos sostinėje. O patirti spalvomis ir garsais užliejantį Mumbajų panorėsite po filmo „Taip įsivaizduojame šviesą“ peržiūros.
Na, o jei vis dar svarstote, kur skristi per būsimas atostogas, galbūt verta pasinaudoti kovo 24–balandžio 3 dienomis vyksiančio jubiliejinio festivalio „Kino pavasaris“ filmo „Žvaigždės pranašauja“ herojės patarimais. Ji savo klientams rekomenduoja, į kokią šalį vykti per gimtadienį, kad išsipildytų karščiausi norai.
Pagal „Integrity PR“ pranešimą spaudai