RIČARDO ŠILEIKOS ATVIRLAIŠKIŲ SMĖLIS

Kontrimavičiaus nuotraukoje – atvirlaiškių pašnekovai Muziejaus direktorius Antanas Verbickas ir rašytojas Ričardas Šileika, Antanui Baranauskui nebyliai klausantis.
Kontrimavičiaus nuotraukoje – atvirlaiškių pašnekovai Muziejaus direktorius Antanas Verbickas ir rašytojas Ričardas Šileika, Antanui Baranauskui nebyliai klausantis.

RIČARDO ŠILEIKOS ATVIRLAIŠKIŲ SMĖLIS

2017–2019 m. A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus surengė literatūrinių rezidencijų ciklą Lietuvos rašytojų sąjungos nariams – pakvietė profesionalius literatūros kūrėjus savaitę praleisti Anykščiuose ir, jei kažkoks įkvėpimas aplankys, jo vaisiais pasidalinti.

Pirmąją 2019-ųjų rugpjūčio savaitę į rezidentų gretas įsi(p)rašė iš Vilniaus atvykęs rašytojas ir fotografas Ričardas Šileika. Įžvalgusis menininkas dairėsi ten, kur miesto svečio žvilgsnis dažniausiai neįlenda, fotografavo tas vietas, kurios dažniau praslysta nepastebėtos.

Tą savaitę, praleistą literatūros krašte, jam primena išklausytos ar senuose laiškuose išskaitytos Anykščių istorijos, sutiktų anykštėnų ištarti žodžiai ir, žinoma, maišelis smėlio, pasisemto iš rašytojo Rimanto Vanago gimtųjų Peslių. Anykščiuose ant savo nuotraukų jis parašė ir bičiuliams išsiuntė pirmuosius rezidencinius atvirlaiškius kaip savito kūrybos žanro kūrinius…

Tokiais pačiais atvirlaiškiais visą pusmetį menininkas rezonuoja, kaskart atsiųsdamas juos į Muziejų it berdamas į Muziejaus fondus smėlio smiltis. Panašias, bet vis kitokias, unikalias ir pajuntamas tik tokia forma, kokia jos ir nubyra, – autentiškais atvirlaiškių vaizdais.

Tautvydas Kontrimavičius

1av-Priešpilnis

1rev

2av-Biblioteka

2rev

3av-Buivydaitė

 

3rev

4av-Anykšta

4rev

5av-Vienuolis

5rev

6av-Bažnyčia

6rev

7av-Siaurukas

7rev

8av-Veranda

8rev

9av-Tiltas

9rev

10av-Stogas

 

10rev

11av-gėliadaržis

11rev

12av-Cerkvė

12rev

13av-Žuvys

13rev

14av-Iš bokšto

14rev

15av-Dvarelis

15rev

 

16av-Šventoji

16rev

 

17av-Parduotuvė

17rev

 

18av-Turgavietė

18rev

 

19av-Kiemas

19rev

20av-Muziejuje

20rev

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *