Redakcijos skiltis

Neringos Dangvydės nuotrauka
Neringos Dangvydės nuotrauka

 MENO BANGŲ penkeri – tik penkeri… arba… net dešimt… 

 Tai buvo  seniai ir neseniai, tai įvyko tik prieš dešimtį metų. Atvykome mudu gyventi į Ignaliną – nė nesvajodami tuo metu apie MENO BANGAS. Mudu – tai Gintarė  Adomaitytė ir Marius Kraptavičius.

MENO BANGAS abu sukūrėme prieš penkerius metus. Svaigu raštyti, kad MENO BANGAS mums padeda įsiūbuoti, įbanguoti, išlaisvinti rašytoja Neringa Dangvydė.

Esame trise: Neringa, Gintarė, Marius. Laisvi. Keisti. Nepriklausomi. Gyvename kaip norime, rašome tai, kas mums rūpi.

Kartais tinginiaujame, o kartais – ak, kaip rašome, ak, kaip režisuojame, ak, kaip organizuojame.

Per penkerius MENO BANGŲ metus laimėjome galybę projektų. Dar daugiau prakišome, paleidome vėjais – ar tikrai rūpi aukštų ,,instancijų“ ekspertams MENO BANGŲ norai, svajonės?

Žvelgdami į mūsų svetainę, matote – esame moderniai senoviški. Visai atsilikę nuo mados, naiviai bandantys aplenkti ateitį.

Ai, žmonės… Ai, MENO BANGŲ skaitytojai… Kažin, ar kuo nuors Jus kada nors nustebinsime.

Nebent nuoširdumu, naivumu, kvailybe.

Pagarbiai į Jus kreipiuosi –

VšĮ MENO BANGOS vadovas Marius Kraptavičius

 

Tik kad. R. Šileikos nuotrauka
Tik kad. R. Šileikos nuotrauka

 Apie naujas bangas MENO BANGOSE

2015 metais Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas MENO BANGOMS skyrė paramą šiems projektams: ,,Jaunuomenė – knyga – asmenybė“ ir ,,Jubiliejinė rašytojų galerija“. Taigi radosi ir naujos rubrikos – ,,Jubiliejinė rašytojų galerija“ bei ją lydinti ,,Meno bangų enciklopedija“. Šiose rubrikose rasite rašytojų, kurių jubiliejus minime, biografijas, kūrybos apžvalgas, enciklopedinių žinių.

Lietuvos kultūros taryba parėmė projektą ,,Pokalbiai su Lietuvos regionų rašytojais“. Rubrika ,,Regionų rašytojai“ vėl bus tęsiama, laukia nauji pokalbiai, naujos pažintys.

O konkursas ,,Žvelgiu į Lietuvą“ vyksta toliau. Lauksime Jūsų rašinių iki spalio

30 d. Metų pabaigoje skelbsime konkurso nugalėtojus.

Džiugios vasaros ir malonaus skaitymo linkėdamas,

Marius Kraptavičius

Redakcijos skiltis

Nemune. Ričardo Šileikos nuotrauka
Nemune. Ričardo Šileikos nuotrauka

Žvilgsniai į Lietuvą

Konkursas ,,Žvelgiu į Lietuvą“ beveik ir baigėsi. Jau dabar skubame skelbti šešis autorius, sėkmingai pasiekusius finalą. Redakcija nutarė, kad publikavimo svetainėje menobangos.lt ir prizinių vietų verti šie autoriai (abėcėlės tvarka):

Lukas Arlauskas (Šilutės Vydūno gimnazija, I klasė, mokytoja Aurelija Žymantienė)

Julija Božičko (Trakų r. Rūdiškių gimnazija, IV klasė, mokytoja Vita Patinskienė)

Erikas Jankūnas (Kauno Saulės gimnazija, III klasė, mokytoja Dalia Juodelienė)

Justinas Rukas (Ignalinos gimnazija, IV klasė, mokytoja Regina Panavienė)

Indrė Stonytė (Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija, IV klasė, mokytoja Roma Žilinskienė)

Agnė Veličkaitė (Ignalinos r. Didžiasalio ,,Ryto“ gimnazija, III klasė, mokytoja Nijolė Keraitienė)

Prizines vietas paskirstys komisija. Tai VU studentai – būsima istorikė Milda Savickaitė ir būsimas filosofas Vytautas Vyšniauskas, Kupiškio Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos abiturientė Dalė Miknevičiūtė bei šių eilučių autorius.

Laukiame ir Jūsų, mieli skaitytojai, nuomonės. Turbūt jau pastebėjote, kad svetainė menobangos.lt naujinama kiekvieną savaitę. Taigi iki gruodžio 15 dienos būsime paskelbę visus šešis rašinius, o rezultatus sužinosime ir dovanas dalinsime dar prieš Kalėdas.

Pagarbiai,

Marius Kraptavičius

 

Ir dar tęsiame…

Su pavasariu atskriejo maloni žinia – Meno bangos pradeda vykdyti projektą „Jaunuomenė – knyga – asmenybė“, kurį iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Projektas išsišakoja į tris tarpusavyje susietas dalis.

Lietuvos gimnazistai kviečiami dalyvauti rašinių konkurse „Žvelgiu į Lietuvą“. Esminiai kriterijai: turtinga ir vaizdi kalba; savitas stilius ir požiūris; plati tolerancijos skalė; gebėjimas kūrybiškai remtis literatūros ir istorijos šaltiniais. Rašinio apimtis iki 12.000 spaudos ženklų su tarpais.

Rašinius konkursui siųsti el.adresu: menobangos@gmail.com iki 2014 m. lapkričio 1d. Nurodyti savo adresą, mokyklą (gimnaziją), konsultavusį mokytoją ir klasę.

Atsiveria nauja rubrika „Debiutai“, kurioje bus publikuojami pokalbiai su pirmųjų knygų autoriais. Interviu su jaunaisiais rašytojais atskleis pradedančiojo kūrėjo asmenybę, jo kelią į literatūros pasaulį, įvardys įtakingas kūrėjui asmenybes, taip pat ir svarbias jam knygas bei kitus meno kūrinius.

Rubrikoje „Atskleista knyga“ publikuosime įvairių profesijų žmonių pasakojimus apie jiems lemtingas knygas, keitusias jų pasaulį, padėjusias apsispręsti renkantis gyvenimo būdą, tapusias terapija.

Projektą vainikuos konkurso „Žvelgiu į Lietuvą“ dalyvių apdovanojimas, kuriame dalyvaus ir pirmųjų knygų autoriai, ir rubrikos „Atskleista knyga“ herojai.

Algio Jakšto nuotrauka

Algio Jakšto nuotrauka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kultūros svetainė


Lietuvos kultūros taryba 2019 m. skyrė paramą projektui "Literatūrinio gyvenimo atspindžiai kultūtos svetainėje www.menobangos.lt