Premjera „Apeirono“ teatre: „Žinduolių perėja“ – pradžios (ne)galimybė

"Žinduolių perėja"
“Žinduolių perėja”

Premjera „Apeirono“ teatre: „Žinduolių perėja“ – pradžios (ne)galimybė

 Sausio 28 d. (šeštadienį) 19 val. „Apeirono“ teatras (Turgaus g.16 / Tiltų g.12, Klaipėda) kviečia į atgimusio spektaklio „Žinduolių perėja“ premjerą.

„Apeirono“ teatras laikomas vienu atkakliausių teatrinių organizmų ne tik Klaipėdoje. Jam būdingas bekompromisis, ryžtingas kūrėjų komandos judėjimas pirmyn; nuoseklus diskursyvaus, savito teatro braižo puoselėjimas; kritiškai aktyvaus žiūrovo auginimas ir didžiulės pastangos suformuoti repertuarą, atspindintį „Apeirono“ teatro ideologinę laikyseną bei filosofinę koncepciją.

Spektaklis „Žinduolių perėja“ pirmąkart viešumoje pasirodė maždaug prieš metus, bet Klaipėdoje buvo parodytas vos du kartus. Dabar, po ilgos pertraukos, kardinaliai pakeitus kūrybinės komandos sudėtį bei paties spektaklio meninius sprendimus, spektaklis „Žinduolių perėja“ vėl scenoje.

„Žinoma, galėjome taip ir palikti. Nemažai vos išleistų spektaklių Lietuvos teatruose gana greitai palydimi į kapinyną, ‒ sako spektaklio pjesės autorė ir režisierė Greta Kazlauskaitė. ‒ Gaila, kad kartais taip būna palaidojami ir labai geri darbai, bet mes savo darbams visada suteikiame antrą šansą.“

Pagrindinis spektaklyje reflektuojamos istorijos „nervas“ – šiuolaikinė sutrikusi moteris, kuriai tiek abortas, tiek gimdymas yra vienodai nepakeliami. Kas šiandien yra moteris? Kodėl joje telpa, stumdosi, grumiasi vaisingumas su žudymo manija? Kodėl ji nebenori (nebesugeba) atliepti motiniškam pašaukimui ir kartu neranda ramybės antimotiniškoje egzistencijoje?

"Žinduolių perėja". Nuotraukoje Vilma Raubaitė
“Žinduolių perėja”. Nuotraukoje Vilma Raubaitė

„Man atrodo, kad „Apeirono“ teatras išsiskiria ne tik Klaipėdos, bet ir Lietuvos kontekste, ‒ sako spektaklyje „Žinduolių perėja“ vaidmenį kurianti teatro „cezario grupė“ aktorė Vilma Raubaitė, 2015 metais apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi. ‒ Tai geras intelektualumo ir emocionalaus prado „miksas“. Čia susijungia stipri forma ir simboliai, kurie geba išlaisvinti tarsi pojūčio pojūtį. Tai lyg potėpis akvarele, duodantis nuorodų į visą vaizdą. O bendrą vaizdą sukuria kiekvienas savo. Niekada nėra vienodo paveikslo ‒ ir žiūrovas, ir kūrėjas jį gali tapyti pagal save…“

„Žinduolių perėja“ – tai moters jausenų galerija po to, kai ji pasirašo nuosprendį, bet dar gali kalbėtis su savo įsčių vaisiumi, po to, kai ji eina į kapus ir kasa palaikus visų negimusių kūdikių, kurie galėjo būti poetai, žemdirbiai, žmonės, iš kurių gimtų kiti žmonės…

Spektaklyje vaidina V. Raubaitė, Kristina Švenčionytė, Ričardas Bartašius, G. Kazlauskaitė / Samanta Pinaitytė. Garsas ir vizualika ‒ Eglės Kazickaitės. Kostiumų dailininkės ‒ Erika Jankauskaitė ir Pelkių Tyla.

"Žinduolių perėja"
“Žinduolių perėja”

***

Premjerinis spektaklis „Žinduolių perėja“ bus rodomas:

Sausio 28 d. 19 val. „Apeirono“ teatre (Turgaus g.16 / Tiltų g.12, Klaipėda),

Vasario 1 d. 18.30 val. Menų spaustuvėje (Šiltadaržio g. 6, Vilnius),

Vasario 17 d. 19.00 val. „Apeirono“ teatre (Turgaus g.16 / Tiltų g.12, Klaipėda)

 

Bilietus galima įsigyti tiketa.lt ir 1 val. prieš spektaklį jo rodymo vietose.

 

„Apeirono“ teatro informacija. Nuotraukos Domo Rimeikos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *