Marius Kraptavičius. Po Ignalinos dangumi

Dovana. Ričardo Šileikos nuotrauka
Dovana. Ričardo Šileikos nuotrauka

Marius Kraptavičius

Po Ignalinos dangumi

Ir liūdna, ir smagu: jau atsisveikiname su projektu Literatūrinio gyvenimo atspindžiai kultūros svetainėje www.menobangos.lt, remtu Lietuvos kultūros tarybos.

Man, svetainės redaktoriui, gera priminti projekte dalyvavusių autorių vardus ir pavardes bei jų įtaigius rašinius: Jurga Žąsinaitė (Istorijos, kviečiančios pažinti ir gėrėtis; Apie juoką, beldžiantį taikos šaukštu; Man labiau rūpi išjudinti tylą, nustumti abejonę, padrąsinti), Neringa Dangvydė Macatė  (Apie atmintį, meilę ir tylą; Birželio sodų poezijos dvelksmas rugpjūtį), Birutė Žemaitytė (Keli žodžiai apie knygą, kurioje skamba muzika), Rasa Milerytė (Atokių stočių misija – padėti į literatūrą ateiti jauniems), Vida Žukauskaitė (Petro Panavo gyvenimo keliai ir kūrybiniai nuklydimai).

Žinoma, ir Gintarė Adomaitytė, jos Ignalinos dienoraščių ciklas, po truputį, be skubos, tampantis eseistikos knyga. Tikriausiai taps: ką tik sužinojome, kad šio ciklo autorei, jos kūrybai, skirta Valstybės stipendija.

Gruodžio peizažas. Ričardo Šileikos nuotrauka
Gruodžio peizažas. Ričardo Šileikos nuotrauka

Skubame skelbti ir kitas geras naujienas: Ignalinos kraštas laimėjo net aštuonis  Lietuvos kultūros tarybos Tolygios kultūrinės raidos projektus, vyksiančius 2020 metais. Aštuonis! O juk anais metais būta pralaimėjimo kartėlio, atskirties jausmo. Sveikiname savo nuolatines partneres – Ignalinos viešąją biblioteką bei Miko Petrausko muzikos mokyklą; linkime sėkmės visoms po Ignalinos dangumi gimusioms kultūros ir meno iniciatyvoms. Gyvenimas taps įdomesnis. Mes, MENO BANGOS, turėsime apie ką rašyti, jums pasakoti.

O kol mąstėme, kol svajojome, kokia jau dabar galėtų būti svetainės www.menobangos.lt  esminė kryptis, gavome laišką iš Anykščių Antano Baranausko ir Antano Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus, siūlančio bičiulystę. Būtent mes, MENO BANGOS, publikuosime šio muziejaus 2017‒2019 literatūrinės rezidencijos dalyvių, Lietuvos rašytojų sąjungos narių, kūrinius. REZIDENCIJŲ KŪRYBINIAI AIDAI  – taip vadinsis naujasis ciklas.

Anykščiuose. Ričardo Šileikos nuotrauka
Anykščiuose. Ričardo Šileikos nuotrauka

Belieka minėti, kad ir mes, VšĮ MENO BANGOS, 2020 metų vasarą surengsime dailininkų ir rašytojų rezidenciją – pirmą kartą Ignalinoje!

PO IGNALINOS DANGUMI – tai  mūsų projektas, pelnęs Tolygios kultūros raidos ekspertų pripažinimą. Jame dalyvaus dvylika kūrėjų, tame dvyliktuke ir Ignalinos profesionalios menininkės – dailininkės Aldona Jakubovskienė ir Nijolė Trinkūnienė bei šio projekto autorė rašytoja Gintarė Adomaitytė, www.menobangos  redakcijos narė rašytoja, literatūrologė Neringa Dangvydė Macatė.

Mieli svetainės www.menobangos.lt autoriai ir skaitytojai, VšĮ MENO BANGOS renginių lankytojai: banguokime. Ačiū, kad esate, kad tikite: kartais ima pūsti palankūs vėjai. Labiausiai tiems, kurie turi kantrybės jų palaukti.

LTK_Logotipas(2)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *