Konkurso ,,Žvelgiu į Lietuvą“ prizininkai klausysis Mykolo Kleopo Oginskio ir skaitys ,,Gelmių“ leidyklos knygas

Nuo Merkinės piliakalnio
Nuo Merkinės piliakalnio

Konkurso ,,Žvelgiu į Lietuvą“ prizininkai klausysis Mykolo Kleopo Oginskio ir skaitys ,,Gelmių“ leidyklos knygas

,,Kamilę mokiau tik vienerius metus, tačiau mūsų keliai susikirsdavo ir anksčiau. Susitikdavome konkursuose, renginiuose, ten, kur buvo vietos kūrybai, žodžiui, knygai. Be galo gera būti (ir dar dirbti) greta kūrybingų žmonių. Dar labai patikimų. Tokia Kamilė. Visada žinojau, kad atliks, ką pažadėjo, kad bus įdomu jos klausytis ir per pamokas, ir šiaip per pertrauką greta susėdus. Kamilė daug dirba: rašo scenarijus, dalyvauja įvairiuose projektuose, olimpiadose (ne tik lietuvių kalbos), vertina kitų kūrybą. Skaito, domisi, stebi, atranda, mato savaip… Dirba daug ir tyliai. Labai norėčiau, kad jos nustebimas dėl mūsų gražaus pasaulio niekada nesibaigtų…“ – taip Kamilę Bliūdžiūtę, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos abiturientę, apibūdino mokytoja Aušrelė Baublienė.

Dabar jau pats laikas skelbti, kad Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos abiturientė Kamilė Bliūdžiūtė – konkurso ,,Žvelgiu į Lietuvą“ pirmosios vietos laimėtoja (rašinys ,,Miestas“).

Kamilė Bliūdžiūtė. nuotrauka iš asmeninio archyvo
Kamilė Bliūdžiūtė. nuotrauka iš asmeninio archyvo

Konkurso komisijos narė, VU Filologijos fakulteto studentė lituanistė, svetainės menobangos.lt autorė Rasa Milerytė konkurso laureatės kūrybą apibūdina taip: ,,Patiko, kad mąstydama apie save ji užgriebia daugiau, pasako tai ir taip, kad kitas, tas, kuris skaitys, gali rasti žodžių savo patirtims apibrėžti. Man, kilusiai iš kaimo, pasirodė labai autentiška: Kai reikia nupasakoti vietą, kurioje esi, pasijunti tarsi turėtum apibūdinti Šventojo Gralio buvimo vietą. Ir jau nebeužteks numykti ,,Prie parduotuvės“ arba ,,Prie ąžuolo“.

Komisijos nare jau antrąjį kartą sutiko tapti daugelyje literatų konkursų sėkmingai dalyvavusi  Dalė Miknevičiūtė (dabar studijuoja KTU Panevėžio verslo ir administracijos fakultete). Štai Dalės mintys apie Kamilės rašinį: ,,Drįsčiau teigti, kad šis rašinys labiausiai atskleidžia žvelgimo į Lietuvą temą ar bent jau aš žvelgiu labai panašiai kaip ji“. Pasak Dalės, rašinio autorė turi būti apdovanota ,,Už nesumeluotą save apgaudinėjančios visuomenės aprašymą, vaizdingus ir taiklius palyginimus bei kiekvienam pažįstamus, tačiau ne visada į galvą šaunančius gyvenimo pavyzdžius“.

Vis dėlto aukščiausią balą Dalė skyrė Patricijai Kemešytei (Palangos senoji gimnazija, III klasė, rašinys ,,Ab antiquo“) ,,Už stilistiškai sklandų bei vaizdingą rašinį, taip pat ir už kerinčią kelionę jūra kartu su paslaptingąja moterimi“.

Kelionė.
Kelionė.

Kitų komisijos narių balai buvo ne tokie aukšti, tad sveikiname Patriciją, pelniusią antrąją vietą. Ir ne tik ją… Taip pat dar vieną antrosios vietos laimėtoją – senokai mums pažįstamą autorių Gabrielių Zavecką (Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija, IV klasė, rašinys ,,Kūryba ir žvejyba, arba horoskopas visiems metams“). Rasa Milerytė siūlo jį apdovanoti ,,Už dėmesį žanrui (ir formai), už šmaikštumą ir gyvą kalbą (tarmiškų žodžių vartojimas), už teksto kompozicijos apmąstymą“.

,,Visų šio konkurso dalyvių tekstai mane maloniai nustebino“ – teigia Rasa Milerytė. Prisipažinsiu, ir mane – trečiąjį komisijos narį. Džiugiai siųsiu dovanas kūrybingam šešetukui, taigi ir trečiųjų vietų laimėtojoms. Tai Viktorija Jokubauskaitė (Palangos senoji gimnazija, IV klasė, rašinys ,,Kai viskas yra viename“, Emilė Navickaitė (Palangos senoji gimnazija, IV klasė, rašinys ,,Kasdienybės kronikos“), Agnė Veličkaitė (Ignalinos r. Didžiasalio gimnazija, IV klasė, rašinys ,,Skirtingi kūnai – giminingos sielos“.

,,Kadangi rašinius vertinu jau antrus metus, pastebėjau, kad šiemet jie įvairesni. (…) Žodžiu, šiųmetis derlius geresnis“, – taip stebėjimus apibendrino Dalė Miknevičiūtė.

Geresnis ar ne – nežinau. Tačiau prisipažįstu, kad svetainėje menobangos.lt skelbiami abiejų  konkursų rašiniai (jų dvylika) džiugina. Mūsų autoriai turi savo stilių, savo požiūrį ir savo matymą.

Jis man patiko.
Jis man patiko.

O dabar apie dovanas…

Lietuvos nacionalinė filharmonija kiekvienam iš mūsų šešetuko dovanoja plokštelę ,,Kunigaikščio M.K. Oginskio muzika ir laiškai“, skirtą žymiojo diplomato, kultūros veikėjo, mecenato, kompozitoriaus M.K. Oginskio (1765‒1833) jubiliejiniams metams. Plokštelėje girdime maestro Juozo Domarko diriguojamą Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrą ir skaitovą Vytautą Rumšą. Ši prakilni dovana skiriama ir jaunosioms komisijos narėms – Dalei Miknevičiūtei bei Rasai Milerytei.

ŽLOGINSKIS LNF CD 022_2015

Ištikima svetainės menobangos.lt bičiulė leidykla ,,Gelmės“ visus – ir komisijos nares, ir rašinių autorius – apdovanoja knygomis.

Man belieka dovanas suvynioti ir keliauti į paštą. O prieš tai garsiai šūktelsiu ačiū mūsų mecenatėms – Filharmonijai ir leidyklai, mūsų komisijos narėms – Dalei ir Rasai, mūsų autoriams Agnei, Emilei, Gabrieliui, Kamilei, Patricijai, Viktorijai.

Marius Kraptavičius

Radinys
Radinys

Nuotraukos Neringos Dangvydės

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *